Sorting
Source
Katalog zbiorów
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Literatura faktu, eseje, publicystyka
(1)
Publikacje naukowe
(1)
Status
available
(2)
unknown
(1)
Branch
Centrala Wypożyczalnia dla Dorosłych
(2)
Dział Muzyczny
(1)
Author
Grysiak Brygida (1979- )
(1)
Jan Paweł II (papież ; 1920-2005)
(1)
Kijowska Elżbieta (1950- )
(1)
Kowalczyk Rafał (historia)
(1)
Skibiński Paweł (1973- )
(1)
Stefan Wyszyński (błogosławiony ; 1901-1981)
(1)
Wolski Marcin (1947- )
(1)
Zuchniewicz Paweł (1961- )
(1)
Year
2020 - 2025
(1)
2010 - 2019
(2)
Time Period of Creation
1901-2000
(1)
1945-1989
(1)
2001-
(1)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Demographic Group
Literatura polska
(2)
Subject
Duchowieństwo katolickie
(2)
Jan Paweł II (papież ; 1920-2005)
(2)
Papieże
(2)
Kobieta
(1)
Kościół a państwo
(1)
Kościół katolicki
(1)
PRL
(1)
Powieść polska
(1)
Prymasi
(1)
Stefan Wyszyński (błogosławiony ; 1901-1981)
(1)
Subject: time
1901-2000
(1)
1945-1989
(1)
Subject: place
Polska
(1)
Genre/Form
Biografia
(1)
Edycja krytyczna
(1)
Listy
(1)
Powieść
(1)
Domain
Polityka, politologia, administracja publiczna
(1)
Religia i duchowość
(1)
3 results Filter
Book
In basket
Demographic Group
Genre/Form
Kolejna znakomita, ale jednak zupełnie inna niż poprzednie, wyjątkowa powieść Marcina Wolskiego. Frapująca political fiction. W roli głównej: James Bond w polskim wydaniu. Sześćdziesięcioletni Konrad - generał UB, zaangażowany w najbardziej zakulisowe działania władz PRL-u, z pogmatwanym życiorysem - niespodziewanie uświadamia sobie, że jego biografia jest swego rodzaju antytezą drogi życiowej Karola Wojtyły - Jana Pawła II. Odtąd jego życie się zmienia, wie bowiem, że cokolwiek stanie się z Papieżem, stanie się też z nim. Tymczasem dowiaduje się, że na Głowę Kościoła planowany jest zamach podczas wizyty w Polsce. Czy uda mu się uratować Pielgrzyma i siebie? Żywa narracja, akcja trzymająca w napięciu, zaskakujące rozwiązania. A w mistrzowsko naszkicowanym tle polska rzeczywistość, od lat dwudziestych XX wieku do pamiętnego 2 kwietnia 2005 roku, i Jan Paweł II, którego charyzmatyczna osobowość przemienia naszą historię.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Centrala Wypożyczalnia dla Dorosłych
There are copies available to loan: sygn. 163589 [Magazyn Wypożyczalni] (1 egz.)
Book
In basket
Kobiety w życiu Jana Pawła II / Paweł Zuchniewicz, Brygida Grysiak ; czyta Elżbieta Kijowska. - Warszawa : Centrum Myśli Jana Pawła II, 2012. - 1 płyta MP3 (13 godz 40 min) : zapis cyfrowy, stereo. ; 12 cm.
Książka do słuchania.
Niezwykłe kobiety i niezwykły papież. Ta książka przedstawia kobiece ikony najgłębszych ludzkich wartości, a jednocześnie rzuca nowe światło na biografię Jana Pawła II. Na kartach książki spotykamy m.in. Wandę Półtawską, Matkę Teresę z Kalkuty, Edytę Stein, Faustynę Kowalską i oczywiście matki – Emilię Wojtyłową i Maryję. Sugestywne portrety nakreślone zostały z dwóch uzupełniających się punktów widzenia: męskiego i kobiecego. Doskonałemu opowiadaczowi papieskich historii – Pawłowi Zuchniewiczowi – wtóruje dociekliwa dziennikarka – Brygida Grysiak – która o bohaterkach książki rozmawia m.in. z kard. Stanisławem Dziwiszem, abp. Kazimierzem Nyczem, abp. Mieczysławem Mokrzyckim, Anielą Dylus, Anną Grzegorczyk, Tomaszem Terlikowskim, Pawłem Kozackim OP, Małgorzatą Kożuchowską, Szymonem Hołownią.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Dział Muzyczny
Brak informacji o dostępności: sygn. 001190 (1 egz.)
Book
In basket
Drugie miejsce wydania na podstawie serwisu e-ISBN.
Słowa, które zmieniają świat Listy dwóch wielkich przywódców – Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego – zaskakują swoją mocą i aktualnością. Ich słowa wpłynęły na rozwój wypadków w Polsce i na świecie. W tej bogatej korespondencji sprawy bardzo osobiste przeplatają się z refleksjami o ładzie międzynarodowym i sytuacji politycznej w reżimowym państwie. Myśli Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego wypełnia troska o nieprzyjaciół, nawet tych najbardziej bezwzględnych. Trwająca aż do śmierci Kardynała listowna rozmowa odsłania obraz Polski i świata widziany z perspektywy gabinetów dwóch wybitnych mężów stanu. Diagnozy i przewidywania rozmówców świadczą o ich do dzisiaj intrygującej przenikliwości. Z pragnienia tego przyjazdu, ze starań o jego realizację, zrezygnować nie mogę, gdyż w ten sposób zawiódłbym moich Rodaków. Jan Paweł II (przed pierwszą pielgrzymką do Polski), 15 grudnia 1978 Przerobienie naszych Kardynałów i Biskupów na Pasterzy jest jakimś pilnym zamówieniem Kościoła powszechnego. Może jeszcze bardziej trzeba by wyzwolić ich z ceremoniału „celebrowania” swojej osoby, by ludzie dostrzegli w nich Chrystusa. Zwłaszcza Kardynałowie są nadal jeszcze zbyt sztywni i niedostępni. kard. Stefan Wyszyński, 14 lutego 1979 Miliony Polaków oglądających inaugurację pontyfikatu Jana Pawła II dobrze zapamiętały scenę, gdy nowy papież podniósł się z tronu, by uścisnąć i pocałować klęczącego przed nim kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Listy na czas przełomu dają czytelnikom unikalną szansę poznania spraw, jakie absorbowały tych dwóch wielkich ludzi Kościoła katolickiego w pierwszych latach pontyfikatu Jana Pawła II, tak szczególnych dla XX-wiecznych dziejów Polski i świata. prof. Antoni Dudek Wybór Wojtyły to był szok dla świata, dla Kościoła, ale kto wie czy nie największy szok dla władz kraju, z którego Wojtyła pochodził… W listach wyczuwa się panującą wówczas atmosferę. Hanna Suchocka Udostępniana nam korespondencja odsłania nieco mniej znane, można powiedzieć, prywatne oblicze obydwu, rzucając nowe światło na ich wzajemne relacje. Prymas Wojciech Polak.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
Centrala Wypożyczalnia dla Dorosłych
There are copies available to loan: sygn. 27 (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again